Drow

Neverwinter Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Drow
Drow.png
Kabiliyetler
+2 Karizma or +2 Bilgelik

Drow Neverwinter ' da oynanabilir " Irklar " dan birisidir.22 Ağustos 2013 Fury of the Feywild modülünün yayımlanmasıyla tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulmuştur.

Not: Bu ırk " Kuzey'in Kahramanı " paketi satın alanlarda bulunan Menzoberranzan İnkarcısı'dan farklı olarak sunulmuştur.Eğer oyuncu bu pakete sahipse iki ırk seçeneği arasında " Drow " portresine tıklayıp açılan menüde seçim yapabilir.

Açıklama[düzenle | kaynağı değiştir]

Oyun içerisinde: Drowlar güzellik ve zarafetleri çoğu zaman kötülüğe batmış kalplerini saklayamayan, yozlaşmış bir kara elf ırkıdır.Kara elflerin çoğu, davranış ve tavırlarını Örümcek Kraliçesi olarak da bilinen, kaotik kötü tanrıça Lolth'a duydukları inanca göre belirler.
Drow toplumu, hanelere ayrılmıştır.En güçlü hanelerin önderleri, kara eflerin vatanı olarak adlandırdıkları yer altı diyarı Underdark'ın çeşitli şehirlerinde yöneticilik koltuğunda oturur.

Drow, daha çok kara efler olarak adlandırılır, elven akrabalarına benzerler fakat gece yarısı siyah bir cilde sahiptirler.Onlar genellikle Underdark'ta şeytani tanrıçaları Lolth'a hizmet eden anaerkil toplumlarda yaşarlar.Bazı Drowlar bu yaşam tarzını reddedebilir, Faerûn yüzeyine kaçabilir ve ırkının doğası gereği şeytaniliğini kanıtlarlar.

Kendi halkları tarafından hain kabul edilerler ve ötekileştirilirler, bu gibi Drowların çoğu Neverwinter'a gelir.

Fiziksel Özellikleri: Genellikle uzun beyaz saçlar, kırmızı gözler (Drizzt Do'Urden'de ise lavanta), siyah bir cilt.

Irksal Özellikleri:[düzenle | kaynağı değiştir]

  • +2 Çeviklik
  • +2 Karizma yada +2 Bigelik
  • Karaateş: Bir düşmana saldırırken %5 olasılıkla ona Karaateş etkisi verebilir, Savunması %10 azaltabilirsin.
  • Trans: Kamp ateşlerinde hızlı şekilde iki kez iyileşirsin.

İsimler[düzenle | kaynağı değiştir]

Drowlar için rastgele oluşturulan isimler.

  • Kadın isimleri şunlardır: Akneth, Alaunira, Briesril, Chali, Charindia, Diviir, Drisiml, Faeremma, Fillith, Ilivarra, Myrymma, Pellanistra, Quewaun, Shivra, Viergar, Waeren, Xune, Yasesril, Zaketrin, Zarra
  • Erkek isimleri şunlardır: Adinimys, Baridl, Belgos, Bhintel, Drisdhaun, Elkantar, Haelirin, Houndaer, Kelnozz, Malaggar, Nalklyr, Orkallael, Pelloth, Phaequel, Quarfein, Rylar, Ulvein, Vorgyrn, Xulgos, Zebith

Özelleştirme[düzenle | kaynağı değiştir]

Saç
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
01
02
03
Gözler
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
01
02
03
04
05
06
07
Cilt
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
01
02
03
04