Binekler

Neverwinter Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Brendon Canter - Binek Tüccarı

Binekler hareket hızı artışı sağlayan canavarlar yada hayvanlardır.Bineklere binme kabiliyeti 20.Seviyede kazanılır.

Binek çağırmak için varsayılan tuş 6'dır.

NW Mount icon.jpg

Binekler, 5 Gold karşılında yada ticaret için Astral DiamondAstral Elmas, Tarmalune Trade BarTarmalune Takas Külçesi, Ardent CoinsParlak Sikke veya ZenZen kullanarak satın alınabilir.Ancak Astral Elmas yada ZEN ile satın alınanlar, mevcut olanlardan daha egzotik ve nadir olma eğilimindedirler.Altın ile satın alınan bineklerin pahalılığı ispat edilebilir ancak oyun içerisinde en kolay ulaşılabilir güzergahtadır.Bir oyuncu 22.Seviyede çeşitli Zindan etkinliklerine iştirak ettiği zaman 5 Gold elde etmesi mümkündür.

Maceraca'nın Ödülü IV kutusu 3 adet Binek İstek Jetonu verir, bu jeton karaktere oyun içerisinde 5 saat boyunca bir binek kiralama fırsatı sunar.ZEN ile satın alınan bineklerin kilidi bütün hesap için açılır ve ZEN Binek Tüccarı'nı ziyaret eden her karakter için (fiyat 'Ücretsiz' gözükecektir) alınabilir; ancak karakter başına sadece bir adet.

Düzeyler[düzenle | kaynağı değiştir]

Her bineğin hareket hızını etkileyen 3 farklı düzey vardır.Bu etkiler ne kadar hasar ve isabet (belirli bir süre içinde) alındığında düşmesini belirler.Düzeyi bineğin görünümü de etkiler.Binekler Astral Elmas karşılığında satın alınan Binek Eğitimi II 768,000 Astral Diamond yada Binek Eğitimi III 2,064,000 Astral Diamond aracılığıyla seviye atlatılabilir.

  1. Düzey 1 Giddy Up! aracılığıyla Görev Ödülü - Hareket hızını 51% arttırır.5 saniye içinde 3 hasar alınırsa, binekten düşülebilir yada tek bir saldırı ile can puanlarının %10 yada daha fazlası kaybedilebilir.
  2. Düzey 2 [Binek Eğitimi II] aracılığyla - Hareket hızını 80% arttırır.5 saniye içinde 4 hasar alınırsa, binekten düşülebilir yada tek bir saldırı ile can puanlarının %12 yada daha fazlası kaybedilebilir.
  3. Düzey 3 [Binek Eğitimi III] aracılığıyla - Hareket hızını 110% arttırır.5 saniye içinde 5 hasar alınırsa, binekten düşülebilir yada tek bir saldırı ile can puanlarının %15 yada daha fazlası kaybedilebilir.

Geçici Binekler[düzenle | kaynağı değiştir]

20.Seviyede Maceracı'nın Ödülü IV kutusundan 3 adet Binek İstek Jetonu alırsanız, Koruyucu'nun Yerleşimi içerisinde bulunan Binek Tüccarından iki geçici binek için bu jetonları takas edebilirsiniz.Bu bineklerin beş saatlik kullanım süresi vardır.

İsim İkon Düzey Tüccar Fiyat Açıklama
[Çizgili At (Kiralık)] Brindle.png 1 Binek Tüccarı 1 [Binek İstek Jetonu] Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.
Bu kiralık bineğin kullanım süresi oyun saatiyle 5 saattir.
[Sabino Atı (Kiralık)] Sabino.png 1 Binek Tüccarı 1 [Binek İstek Jetonu] Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.
Bu kiralık bineğin kullanım süresi oyun saatiyle 5 saattir.

Mevcut Binekler[düzenle | kaynağı değiştir]

İsim İkon Düzey Tüccar Fiyat Açıklama
[Amnian Atı] Amnian horse.png 1 Zen Pazarı 500 Zen Güçlü bir at cinsi olan bu küheylan, vakur ve güçlü adımlar atar.
[Appaloosa Atı] Appaloosa.png 1 Binek Tüccarı 5 Gold Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.
[Kül Rengi Kiralık At] Icons Inventory Mount Horse Grey.png 1 Zen Pazarı 500 Zen Üzerinde nadir bir eyer bulunan bu yaygın at, Dalelands'de yolculuk ve yük atı olarak yetiştirilmiş.
[Kara At] Black horse.png 1 Zen Pazarı 800 Zen Tipik bir ata nazaran daha ender olsa da bu küheylan pek de sıradışı değildir.Bu hayvanın üzerinde hafif zırh bulunmaktadır.
[Kiralık At] Brindle.png 1 Binek Tüccarı 5 Gold Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.
[Calimshan Atı] Calimshain horse.png 1 Zen Pazarı 500 Zen Güçlü bir at cinsi olan bu küheylan, vakur ve güçlü adımlar atar.
[Cehennem Kabusu] Dosya:İnferno nightmare.png 1 Takas Külçesi Tüccarı 2000 Tarmalune Trade Bar Bu oldukça ender rastlanan yaratıklar Shadowfell'den gelmektedir ve bunlardan herhangi birine sahip olmak, kişiyi çok özel bir binici haline getirir.
[Palomino Atı] Palomino.png 1 Binek Tüccarı 5 Gold Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.
[Firavun Küheylanı] Pharaoh steed.png 1 Takas Külçesi Tüccarı 500 Tarmalune Trade Bar Tipik bir ata nazaran daha ender olsa da bu küheylan pek de sıradışı değildir.Bu hayvanın üzerinde hafif zırh bulunmaktadır.
[Sabino Atı] Sabino.png 1 Binek Tüccarı 5 Gold Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.
[Tethyr Atı] Tethyr horse.png 1 Zen Pazarı 500 Zen Güçlü bir at cinsi olan bu küheylan, vakur ve güçlü adımlar atar.
[Waterdeep Atı] Waterdeep.png 1 Binek Tüccarı 5 Gold Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.
[Beyaz At] White horse.png 1 Takva Mahzeni 100 Ardent Coins Tipik bir ata nazaran daha ender olsa da bu küheylan pek de sıradışı değildir. Bununla birlikte, atların üzerinde nadiren görülen bir renktir.
[Yaban Avı Kurdu] Icons Inventory Mount Wolf Wildhunt 01.png 1 Zen Pazarı 2,500 Zen Yaban Avı, zaman zaman günlerce, haftalarca avının peşine düşerek, toprakları arşınlayan, doğaüstü bir sürüdür.Yaban Avı Binekleri, stamina ve kuvvet özellikleriyle nam salmışlardır.
[Zırhlı Hayalet At] Icons Inventory Mount Horse Ghost Armored 01.png 2 Zen Pazarı 1,500 Zen Bu gururlu savaş atı hizmet etmek için mezardan döndü.Nesiller boyunca ailenin maceraperest fertlerine hizmet etti.
[Jelatinimsi Küp] Icons Inventory Mount Gelatinouscube 01.png 2 Zen Pazarı 1,800 Zen Bu nazik canavarların ilki Luthcheqli Ilcanor tarafından, boyalı kedisinin arkasını toplamak için yapılmıştır ve insanlar için zararsızdır.Tüm Farûn'da sarsıntısız bir sürüşü garanti eder! Giysilere, ekipmanlara, cilte ve iç organlara verdiği hasardan sorumlu değildir.
[Yaldızlı Dev Örümcek] Icons Inventory Mount Giantspider 01.png 2 Harikalar Çarşısı 1,250,000 Astral Diamonds Dev Örümcekleri terbiye etmek ve onları küheylan gibi kullanmak zordur.Etranfındakilerin içine saldıkları korku, kişileri, onları binek olarak tercih etmekten caydırır.
[Altın Kahverengi At] Icons Inventory Mount Horse Palomino.png 2 Zen Pazarı 1500 Zen Üzerinde nadir bir eyer bulunan bu yaygın at, Dalelands'de yolculuk ve yük atı olarak yetiştirilmiş.
[Cehennem Köpeği] Icons Inventory Mount Hellhound 01.png 2 Zen Pazarı 2500 Zen Bu uyanık devler, Dokuz Cehennemin dışında ender görülürler ama kapanmış Harikalar Sirkinden ayrılan bu dehşetengiz hayvanlar hala ticari değerini koruyor.
[Orta Siyah At] Medium black horse.png 2 Zen Pazarı 1800 Zen Tipik bir ata nazaran daha ender olsa da bu küheylan pek de sıradışı değildir.Bu hayvanın üzerinde ağır zırh bulunmaktadır.
[Orta Palomino Atı] Medium palomino horse.png 2 Zen Market 1800 Zen Bilindik bir at cinsidir.Maceracılar tarafından, hem taşıma hem de iş hayvanı olarak sıklıkla kullanıldığı görülür.Bu atın üzerinde ağır bir zırh vardır.
[Orta Firavun Küheylanı] Medium pharaoh steed.png 2 Takas Külçesi Tüccarı 750 Tarmalune Trade Bar Tipik bir ata nazaran daha ender olsa da bu küheylan pek de sıradışı değildir.Bu hayvanın üzerinde ağır zırh bulunmaktadır.
[Orta Karçeviği Atı] Medium snowswift horse.png 2 Takva Mahzeni 270 Ardent Coins WTipik bir ata nazaran daha ender olsa da bu küheylan pek de sıradışı değildir. Bununla birlikte, ağır zırhlıdır.
[Orta Kaplan] Icons Inventory Mount Tiger 02.png 2 Zen Pazarı 2500 Zen A large jungle cat native to Chult and the other jungles throughout Faerûn. Ferocious as it is large, do not forget to bring or find plenty of fresh meat on your travels.
[Medium Waterdeep Horse] Icons Inventory Mount Horse Pinto L Armor.png 2 Wondrous Bazaar 800,000 Astral Diamonds A common horse breed, seen frequently in use by adventurers and as pack and work animals. This one is lightly armored.
[Medium Worg] Medium worg.png 2 Zen Market 2500 Zen Larger and more intelligent than a wolf, this fierce Worg has agreed to aid you in your journey. For now…
[Reanimated Destrier] Icons Inventory Mount Horse Reanimateddestrier.png 2 Zen Market 3500 Zen Acquired from a for-hire necromancer, these beasts never tire or falter. Their only major drawback is theirs pungent odor.
[Small Forest Stag] Icons Inventory Mount Stag 01.png 2 Trade Bar Merchant 1,600 Tarmalune Trade Bar A noble forest dweller, the stag is most committed to riders who are conscious of the need to protect the land and forest.
[Trained Grizzly] Trained grizzly.png 2 Zen Market 2500 Zen Bears trained as mounts are ferocious steeds, leading strong warriors into battle.
[Armored Bear] Armored bear.png 3 Zen Market 3500 Zen Bears trained as mounts are ferocious steeds, leading strong warriors into battle. This one is heavily armored.
[Dusk Unicorn] Icons Inventory Mount Unicorn 01.png 3 Zen Market 4000 Zen The birth of a Dusk Unicorn is an auspicious omen among the Fey. To ride such a magnificent steed is surely an indicator of the gods' favor.
[Heavy Howler] Heavy howler.png 3 Zen Market 3500 Zen An extraplanar pack hunter by nature, this one has been summoned to aid you in your travels.
[Heavy Twilight Nightmare] Heavy inferno nightmare.png 3 Trade Bar Merchant 2500 Tarmalune Trade Bar These exceptionally rare creatures come from the Shadowfell, and controlling one takes a very special rider.
[Heavy Worg] Heavy worg.png 3 Zen Market 3500 Zen Larger and more intelligent than a wolf, this fierce Worg has agreed to aid you in your journey. For now…
[Leopard of Chult] Icons Inventory Mount Leopard Chult 01.png 3 Zen Market 3000 Zen An exotic Leopard from the forests of Chult.
[Stormraider Clydesdale] Stormraider clydesdale.png 3 Zen Market 2500 Zen A strong breed of horse, this steed moves with pride and power. This one is wearing a rare set of armor, that only a select few are lucky enough to own.
[White Tiger] Icons Inventory Mount Tiger 01.png 3 Zen Market 3500 Zen A large jungle cat native to Chult and the other jungles throughout Faerûn. Ferocious as it is large, do not forget to bring or find plenty of fresh meat on your travels.
[Yeth Hound] Icons Inventory Mount Yethhound 01.png 3 Zen Market 3500 Zen These creatures of the Ethereal Plane resemble a cross of a canine and a lynx. They traverse the realms at night to hunt alongside other powerful hunters.

Special Mounts[düzenle | kaynağı değiştir]

NWO NightmareMount.png

Aside from spending regular currency, players may gain mounts through special means.

For example, mounts may be available to those who earn certain player-vs-player achievements or to Foundry authors. Some unique mounts can also be acquired through Packs and Promotions. For example, those who purchased the Hero of the North pack pack have exclusive access to a Şablon:İtem mount, while those a code in the in the February 2013 Neverwinter Edition of PC Gamer unlocked either the Şablon:İtem or the Şablon:İtem. These mounts are account wide accessible and will be available for each character you create.

Some mounts may be linked to limited time events and specialty currency. For instance, a Şablon:İtem can only be purchased during the Midsummer Festival and requires use of an Event limited currency that can only be earned very slowly.

Other mounts can be found inside a Lockbox, for instance the rare Şablon:İtem may be acquired by chance (some suggest a 1% probability) when opening a Şablon:İtem. In order to open a lockbox you must buy an Şablon:İtem for 125 Zen (or from the Auction House). Whenever someone acquires one of these mounts, a global announcement will be made across the Zone. If such mounts are not bind-on-pickup then they may also be listed on auction.

Name Icon Rank Acquired via Description
[Armored Boar] Icons Inventory Mount Boar 02.png 1 Midsummer Festival (10Favor of Sune) A boar large enough to ride. This one is well armored.
[Blue Ribbon Pig] Icons Inventory Mount Pig 01.png 1 Midsummer Festival (15Favor of Sune) This pig won a blue ribbon. Clearly, he is Champion of Pigs.
[Dappled Riding Horse] Icons Inventory Mount Horse Dappleriding 01.png 1 Winter Festival (3,000Light of Simril) The horses from Longsaddle are well known for hardy endurance and friendly demeanor, making them perfect horses for long journeys. This one is a sturdy example of the breed.
[Fey Wolf] Icons Inventory Mount Wolf Fey 01.png 1 Charge Rewards A wolf from the exotic Feywild. While wolves are typically fearful of human settlements, this wolf has been trained from a young age to be trustful of riders.
[Pale Horse] Pale horse.png 1 PC Gamer Promo While less common than a typical horse, this steed is still from a fairly common breed. This one has extra barding.
Şablon:İtem Icons Inventory Mount Wolf Shadow 01.png 1 Call to Arms: Pit Fight Imported from the Shadowfell by a Netherese Wizard, these enormous wolves make excellent mounts.
[Stormraider Horse] Stormraider horse.png 1 PC Gamer Promo While less common than a typical horse, this steed is still from a fairly common breed. This one has extra barding.
[Winter Sled] Icons Inventory Mount Winterevent Sled 01.png 1 Winter Festival (10Star of Fortune) A magnificent wooden sled with a polished winter-blue finish and red velvet upholstery.
Şablon:İtem Icons Inventory Mount Apparatus 01.png 3 Şablon:İtem No one knows who Kwalish was, or why he wanted to ride in a mechanical crab, but for those who can operate these marvelous constructs no other mount will do.
[Dawn Unicorn] Icons Inventory Mount Unicorn 02.png 3 Knight of the Feywild Pack These majestic creatures are at one with nature, and only allow the most noble of souls to use them as a steed.
Şablon:İtem Icons Inventory Mount Beetle Giant Emperor 01.png 3 Şablon:İtem This regal beetle is prized above all others for his iridescent sheen.
Şablon:İtem Icons Inventory Mount Beetle Giant 01.png 3 Şablon:İtem Grown and trained by the Urdunnir dwarfs in the cavernous blackness of the Underdark, this giant insect is loyal if not too bright.
[Heavy Giant Spider] Heavy giant spider.png 3 Hero of the North Pack Giant spiders are difficult to tame and use as a steed, and the fear they instill in the others frequently dissuades people from pursuing them as a mount.
[Heavy Inferno Nightmare] Heavy inferno nightmare.png 3 [Nightmare Lockbox] These exceptionally rare creatures come from the Shadowfell, and controlling one takes a very special rider.
[Heavy Mystic Nightmare] Icons Inventory Mount Nightmare Armor 03.png 3 [Nightmare Lockbox] These exceptionally rare creatures come from the Shadowfell, and controlling one takes a very special rider.

This breed is particularly sought after for the majestic purple flames surrounding its equine frame.

[High Forest Bear] Icons Inventory Mount Bear Armored 02.png 3 [German Neverwinter Starter Box] These fierce and massive ursine live deep in the High Forest on the slope of the Star Mounts. A few are captured and trained to bear riders.
[Medium Adventurer's Horse] Medium adventurer's horse.png 3 Guardian of Neverwinter While less common than a typical horse, this steed is still from a fairly common breed. This one is lightly armored.
[Owlbear] Icons Inventory Mount Owlbear.png 3 Şablon:İtem As its name implies, the Owlbear is a cross between an owl and a bear. Only the bravest of trainers attempt taming these former predators of the Feywild.
Şablon:İtem Noicon.png 3 Foundry Grand Master achievement ?
[Sylvan Stag] Icons Inventory Mount Stag 02.png 3 Şablon:İtem A large breed of stag that is typically found deep within Neverwinter Wood. Widely considered to be one of the most majestic forest animals, the stag has an impressive body size and a beautiful set of antlers atop its head.